Detaylı Arama

18/01/1972 tarihli 1512 Sayılı Noterlik Kanunu hükümlerine göre kurulan ve faaliyetlerine devam eden Noterlik kurumu bir kamu hizmetidir. Noterler, hukuki güvenliği sağlamak ve anlaşmazlıkları önlemek için işlemleri belgelendirir ve kanunlarla verilen başka görevleri yaparlar.

Her asliye ve münferit sulh mahkemesinin bulunduğu yerde, o mahkemenin yargı çevresindeki noterlik işlerini görmeye yetkili olmak üzere bir noterlik kurulur. Ancak asliye mahkemesinin yargı çevresinin birden çok ilçeyi kapsaması durumunda, gerektiğinde diğer ilçelerde de noterlik kurulabilir. Şu kadar ki, bir ilin belediye sınırları içinde birden fazla noterlik bulunduğu takdirde, her noterlik, bağlı olduğu asliye mahkemesinin yargı çevresi ile sınırlı olmaksızın, il belediyesi sınırları içindeki bütün noterlik işlerini görmeye yetkilidir.

Yukarıda açıklanan kapsamda GAZİANTEP da faaliyet göstermekte olan GAZİANTEP 8 Noterliğini Asıl Noter sıfatıyla EROL DELİKURT yürütmektedir.

GAZİANTEP 8 Noterliği 1 sınıf olarak belirlenmiş olup iletişim bilgileri aşağıdaki gibidir. 

Adres :

İNCİLİPINAR MAH.GAZİ MUHTAR PAŞA BULVARI 1 NL. SK.N:4/A ŞEHİTKAMİL 

GAZİANTEP

Telefon :

 342 215 39 05

Faks :  342 215 39 06

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Advertorial